Як легко виконати домашні завдання:



Навантаження та відпочинок:

Варто зазначити, якщо завдання поділити на дрібні етапи, то це допоможе зосередитися та долати труднощі різного характеру. Тому навчання потрібно чергувати із відпочинком. Діти молодшого шкільного віку можуть сконцентруватися на вивченні предмета лише на 15–20 хвилин, після чого краще зробити перерву на 10 хвилин. Старші діти можуть концентрувати увагу протягом 45 хвилин, але їм потрібна регулярна зміна діяльності.
Запропонуйте дитині поділити час, відведений для виконання завдань на частини та самій себе контро­лювати за допомогою будильника. І після тривалого навантаження зробіть перерву. Але під відпочинком зовсім не мається на увазі гра за комп’ютером чи перегляд телевізора. Для перерви підходить:
– перекус (чай з лимоном, мед, банан, цитрусові, горіхи, цукати). Не годиться випічка, здоба, бутерброди;
– гімнастика, просто пробіжка;
– допомога по господарству;
– гра. 

Правильний порядок завдань

Коли дитина сіла до виконання домашніх завдань, спочатку краще братися за письмові роботи. Для початку оберіть легші уроки, а після них можна братися за складніші. У результаті мозок втягується у навчання і підвищується розумова продуктивність. Закінчувати можна улюбленими предметами. 
Підготовку усних предметів та підготовку до контрольної роботи потрібно починати у кінці, після невеликого відпочинку. Чи то параграф з історії, чи вірш з літератури, його неодмінно потрібно розбити на 3-4 рівні частини. Тут закладено один з принципів, на основі яких працює пам’ять людини: мозок краще запам’ятовує малі обсяги інформації, ніж великі. Тобто краще запам’ятовуються уривки тексту, ніж текст у цілому.

Легких домашніх завдань, діти!

Немає коментарів:

Дописати коментар