понеділок, 19 червня 2023 р.

Як навчитися зберігати внутрішній ресурс?🧐

Як навчитися зберігати внутрішній ресурс?

Завжди важливо тримати свій енергетичний ресурс на певному рівні, щоб не допускати повного вигорання і депресії. 
Тому тримайте декілька порад, якщо відчуваєте, що ваш ресурс опускається до граничного стану.

Тимчасово не включайтеся в ситуації, які вас безпосередньо не стосуються. 
Наприклад, у конфлікти й розмови людей, які вас оточують: вони розмовляють між собою, але не з вами. 

Не виконуйте роботу, якої від вас не вимагають. 
Не перепрацьовуйте зайвого, чітко дотримуйтеся балансу роботи і життя.

Не витрачайте внутрішній ресурс на відстоювання не принципової для вас думки. Суперечки через дрібниці — заняття ресурсне тільки в тому разі, якщо за це платять. Але найчастіше не принципові питання більше забирають сили на обстоювання, ніж дають задоволення. 

Не ігноруйте фізичних потреб. 
Якщо вам хочеться пити — пийте, відчуваєте, що голодні — поїжте, якщо вам необхідно прогулятися чи полежати — зробіть це. 
Але важливо ставити своєму тілу запитання усвідомлено, з паузами і з концентрацією на відчуттях тіла.  

Відпочивайте. 
Наше тіло здебільшого відпочиває під час сну, а от мозок відпочиває в інформаційній тиші. Для нормального відпочинку зменшіть кількість спожитої інформації. Якщо видалася вільна хвилинка, відпочиньте. А це значить, залиште навколо тільки фонові шуми. Прямої, спрямованої в очі, вуха інформації (новин, фільмів, книжок), краще уникати. 

Відмовляйтеся від способів проведення дозвілля, які вас стомлюють. Приміром, від зустрічей із людьми, якщо ви перенасичені контактами за день. Від поїздок на громадському транспорті, якщо є можливість пройтися. І взагалі запитуйте: «Чи хочу я насправді зараз нових стимулів – зорових, слухових, тактильних?»

понеділок, 5 червня 2023 р.

🤓 Як впоратись зі стресом під час контрольних та іспитів? 🤓

🤓 Як впоратись зі стресом під час контрольних та іспитів? 🤓
У травні та червні для школярів і студентів настають дуже відповідальні дні. Річні контрольні, іспити, ЗНО... Тремтіння перед цими словами відчуває навіть той, хто на перший погляд все знає.👩‍🎓‍🎓 «Підвищена напруга» перед відповідальним періодом  іноді може призводити до хвороб. Можуть спостерігатися підвищення температури, головні болі, головокружіння, відсутність апетиту.
❗️ Подібний стан можна пояснити тим, що іспит сприймається як своєрідна критична ситуація, що впливає на соціальний статус, матеріальне становище і подальші перспективи.
Тож якщо ви прагнете пережити цей період з максимальним збереженням здоров’я, радимо дотримуватись деяких порад.
✅ Не ставте перед собою надзавдань. Починайте підготовку заздалегідь, поступово. Розбивайте великі завдання на декілька маленьких.
✅ Дотримуйтесь режиму. Сон – дуже великий помічник у профілактиці стресу. Потурбуйтесь про якісний сон у достатній кількості (не менше 8 годин). Пам’ятайте, що кава та енергетики виснажують організм і можуть зіграти «злий жарт» під час іспиту: від втрати уваги та концентрації до раптового погіршення самопочуття.
✅ Харчування. Щоб такий складний механізм як мозок працював без збоїв, його клітинам потрібно багато енергії. Можна збільшити кількість продуктів, багатих вуглеводами (наприклад, рис, тверді сорти макаронів, вівсяна каша), вживати більше овочів та фруктів і в рази зменшити вживання солодких напоїв, випічки, кави. Також чудовими продуктами-антидепресантами є волоські горіхи та полуниця.
✅ Чергування навантажень. Зміна розумової активності на фізичну покращить самопочуття, знизить рівень кортизолу (гормону стресу) та сприятиме кращому засвоєнню інформації.
🚩 І пам’ятайте головне! ЗНО, іспити, контрольні – це тимчасово, життя після них не закінчується. Бережіть себе та близьких!
 #Психічне_здоров'я #Здорове_покоління #стрес #іспит #ЗНО #школа 

субота, 3 червня 2023 р.

Стосується кожного 💛💙

Не дозволяймо  перетворювати себе на… горобців. 
Колись у Китаї їх було так багато, що місцеві вирішили винищувати птахів цілими зграями. І знаєте як? Горобців просто… лякали. Шух – і вони спересердя злітали і кружляли в повітрі. Тільки-но заспокоювалися і намагалися приземлитися, їм знову – шух! Лякали і не давали сісти. І так, поки горобці знесилено падали на землю. Гинули, не здатні довго літати. Так нехитро і жорстоко розправилися з птахами.

Нічого не нагадує? 

Ворог намагається нас постійно налякати, тримати в напрузі, щоб ми знесилено «замертво впали», як ті горобці. Щоб наші нерви виснажувалися, наша витримка слабла, наше серце тремтіло.

Не дозволяймо цього. Шукаймо бодай якийсь маленький клаптик, де можна твердо стояти на ногах, контролювати тривогу, «приземлитися», перепочити, перестати думати про погане, про небезпеки. Для когось це обійми. Тепла розмова. Молитва. Йога. Книга. Добра справа. Прогулянка у повній тиші. Підв'язування помідорчиків. Горнятко кави з печивом. Те, що дозволяє перепочити від постійної напруги.

Людину вбиває страх. Горобці не могли йому протистояти. А людина – істота розумна. Ми маємо зберегти своє здоров'я не лише фізичне, а й ментальне. Перепочити. Зібратися з силами, думками, увімкнути раціо і чинити опір. Перемагає той, хто має сили і немає страху.