понеділок, 28 лютого 2022 р.

Інформація про повітряну тревогу дублюється : сторінка у Фейсбук міського голови Миколи Ноги , https://www.facebook.com/Noha.Mykola , сторінка Фейсбук ТРК «Акцент» https://www.facebook.com/akcentshostka/ , сторінка Фейсбук «Шостка ньюз-сіті» https://www.facebook.com/shostkanews.city/ , канал «Вайбер» «Корисна Шостка» https://invite.viber.com/?g2=AQBNNF2rmmFXKUr565N6G9j3txKOaZxRdF0GJxYVDFuvcU5ZjvZG0QUhyWFrs%2BTc&lang=ru , Телеграм канал Новини Сумської обласної військової адміністраціі https://t.me/Sumy_news_ODA ,Телеграм канал голови ОДА Дмитра Живицького  https://t.me/Zhyvytskyy

допомога

Надання психологічної допомоги можливе за телефоном 0989137513
Самофал Наталія Федорівна.
Працюю за можливості

четвер, 17 лютого 2022 р.

Підготовка до ЗНО


Щоб зняти напруження при підготовці до ЗНО пропонуємо дотримуватись наступних рекомендацій при підготовці до даних випробувань:

  • Сплануйте свою підготовку, чітко розподіліть час за темами.
  • Розпочніть з більш складних тем.
  • Після кожних 40 хвилин занять відпочивайте мінімум 10 хвилин.
  • Не намагайтесь запам’ятати весь підручник. Навчальний матеріал краще структурувати у вигляді схем, таблиць.
  • "Ефект краю”. Найкраще запам’ятовується інформація, викладена на початку й наприкінці тексту. Тому під час запам’ятовування слід напружувати свої пізнавальні здібності саме при вивченні середини.
  • Намагайтесь виконати якомога більше тестів з тренувальною метою. Тренуйтесь із секундоміром.
  • Готуючись не думайте, що не впораєтесь, навпаки малюйте собі «картину успіху».
  • Нормальний здоровий сон та відпочинок зменшать навантаження на нервову систему.
  • Не варто в цей період відмовлятися від занять спортом чи улюбленої справи – це буде своєрідний відпочинок.
  • Слід пам’ятати про біоритмологічні особливості: "сова”, неефективно працює о 6-8 годині ранку, а "жайворонок” навряд чи буде працездатним до 2-3 години ночі. В усіх людей рівень біологічної активності знижений із 17.00 до 18.00 години.

Готовність до ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) радикально відрізняється від звичної форми перевірки знань, тому проблема психологічної підготовки випускників до ЗНО набуває особливої актуальності. Навіть будь-який іспит для добре підготовленої людини – завжди випробування, пов'язане з переживанням, а переживання, як відомо, є джерелом стресу. ЗНО – ще потужніше джерело стресу, оскільки проходить в незнайомому місці і члени екзаменаційних комісій - незнайомі педагоги.

🎀Підготовці до ЗНО присвятили і ми своє заняття разом з учнями 11класу.🎀 

понеділок, 14 лютого 2022 р.

🌞12 порад, як підняти собі настрій🌞

 

🌞12 порад, як підняти собі настрій🌞

🌞Поговоріть із кимось. Якщо вам тяжко на душі, зателефонуйте близькій людині. Люди, які щиро вас люблять, зроблять усе, щоби вас підбадьорити. Ви ж згодні на те саме заради них.

🌞Рухайтеся. Очистіть розум та перезавантажте свої думки за допомогою фізичного навантаження. Походіть, потанцюйте чи побігайте. Це вивільнить ендорфіни та майже одразу додасть вам енергії. Якщо ви сидите в офісі, хоча б попіднімайте руки та витягніть ноги

🌞Вийдіть надвір. Дослідження довели, що люди, які багато часу проводять надворі, мають значно менше симптомів депресії та тривоги, ніж ті, хто цілий день сидить у приміщенні. Кілька хвилин на сонечку підвищать рівень вітаміну Д.

🌞Дихайте. Приділіть хвилинку тому, щоби розслабитися та глибоко подихати. Кілька таких дихальних пауз на день виведуть із вашого тіла до 70% токсинів, покращать травлення та наситять кров киснем.

🌞Уникайте "негативних" людей. Ніщо так не впливає на ставлення до життя, як негативні люди, якщо такі вас оточують. Вони можуть бути поряд у реальному житті або в онлайні. Позбуватися такого спілкування – це не егоїзм, а турбота про себе, від цього ви станете щасливіші.

🌞Виконайте важливу справу. Викресливши зі свого списку щось важливе, до чого ніяк не доходили руки, ви відчуєте задоволення та підйом настрою.

☀️З'їжте смачненького. Імовірно, у вас кепський настрій, бо ви голодні. З'їжте корисний снек, заждіть, поки він засвоїться та продовжуйте займатися своїми справами. Є шанс, що настрій зміниться на краще.

🌞Попийте води. Зневоднення може бути причиною поганого настрою, головного болю та відчуття втоми.

 

🌞Допоможіть іншим. Можливо, не лише вас зараз кепсько. Напишіть другові гарного листа чи повідомлення в Facebook або Twitter, вигадайте веселий статус. Зробити щось добре – це швидкий спосіб змусити й себе всміхнутися.

🌞Змініть оточення. Кольори дуже сильно впливають на настрій. Червоний та жовтий, наприклад, додають енергії. Придбайте кімнатну рослину, вона зробить повітря коло вас чистішим. Поможе й трохи прибрати. Це наведе лад і в душі.

🌞Зверніться до творчості. Пишіть, малюйте, слухайте музику, дивіться смішні шоу та переглядайте оптимістичні постери. Створіть собі спеціальний плейліст для поганого настрою та тримайте під рукою блокнот, де можна малювати карикатури. Якщо вже й це не допоможе – задайте в Google "смішні котики".

🌞Зробіть крок назад. Напишіть список із трьох речей, за які ви вдячні в своєму житті, а ще поміркуйте про те, що могло бути гірше. Дозвольте собі змінювати речі, якими ви не задоволені, зокрема власний настрій.

(Джерело: life.pravda.com.ua)




Фітнес для мозку. Розвиваймось разом!

 

 

Фітнес для мозку. Розвиваймось разом!


 

вівторок, 8 лютого 2022 р.

День безпечного Інтернету





День безпечного Інтернету відзначають щороку.
Натисніть та дізнайтеся 
більше інформації:




Інтернет – невід’ємна частина життя майже кожної людини. Хтось за його допомогою заробляє гроші, інші заводять нові знайомства, треті дізнаються щось нове. Проте важливо пам’ятати про явище інтернет-залежності. Найбільш вразливою категорією для цієї проблеми є школярі.

Інтернет діє як машина часу. Інколи заходиш на 5 хвилин, а виявляється – провів в інтернеті 2 години. Щоб не стати залежним від інтернету, психолог радить наступне: спілкування в реальному житті безумовно важливе у формуванні особистості. Тому батьки обов’язково мають контролювати баланс між спілкуванням в соціальних мережах та в школі і на вулиці. Якщо все ж таки ваша дитина багато часу проводить в інтернеті, то психологи радять батькам позбутися такої залежності не через сувору заборону, а стати для неї хорошим прикладом у такій ситуації.



На нервах: як успішно виступити в складній ситуації#досягай

На нервах: як успішно виступити в складній ситуації
#досягай

Групова співбесіда. Найважливіше засідання ради директорів. Презентація для інвесторів. 

Якщо ви бували в одній з цих ситуацій, то знаєте, як важко часом говорити впевнено, розбірливо і переконливо. Навіть якщо ви розумієте, що ваша промова хороша, виступ помітно ускладнюється, коли ставки високі. Ви не можете точно проконтролювати результат - але можете контролювати те, як говорите в даний момент. Ось кілька порад, як добре показати себе навіть в найбільш страшних умовах. 

1. Зосередьтеся на тому, що ви хочете сказати, а не на тому, що люди хочуть почути 

В першу чергу, потрібно зберігати зосередженість. Якщо ви занадто старанно намагаєтеся зрозуміти настрій аудиторії і підлаштувати свій виступ під нього, ви можете повністю втратити концентрацію. Вам може здатися, ніби ви розумієте, що ваша аудиторія хоче почути, але ви не телепат. Звичайно, їхні очікування важливі, але не будьте занадто одержимі прагненням догодити всім. 

Перш за все, ви їх не знаєте. Можливо, вам дещо відомо про їхній досвід і у вас є якісь уривки інформації, отримані від колег, але часто ви не дуже-то добре знаєте людей, з якими говорите. Крім того, коли ви сидите напроти трьох або чотирьох VIP-персон, кожен з них може хотіти абсолютно різного. 

І не розраховуйте на сильний зворотний зв'язок від вашої аудиторії. Досвідчені інвестори і рекрутери вміють бути незворушними; вони будуть ввічливі і професійні, але не обов'язково стануть розкривати свої враження. При цьому важливо пам'ятати, що ці незворушні погляди не мають до вас ніякого відношення. 

Як правило, чим вищий рівень вашої аудиторії, тим менш емоційною вона буде (принаймні, тим більш стримані вони будуть в плані вираження емоцій). Тому постарайтеся не переживати, про що вони думають. Скажіть те, що збиралися сказати - від щирого серця. Це єдине, що ви можете контролювати. 

2. Поділіться незвичайним фактом про себе 

У напружених ситуаціях потрібно справити хороше враження, але спроба якось виділити себе може здатися ризикованою. Є кілька простих способів зробити це, не піддаючись ризику: це переконливі образи, барвисті приклади або зворушливі історії. 

На нещодавній зустрічі я попросив свою команду поділитися моментами, коли вони успішно справлялися з якимись перешкодами - стандартне запитання на співбесіді. Найбільш пам'ятною стала розповідь працівника, який жив від зарплати до зарплати, перш ніж прийшов на роботу до нас. Він зіткнувся з вибором - або зробити крок назад і залишитися зі своїми батьками в Каліфорнії, або піти за своєю мрією і відправитися на холодний, морозний Середній Захід - що саме по собі є пригодою для уродженця західного узбережжя. Повернутися додому було безпечніше, але він ризикнув і переїхав до Міннесоти. Рішення окупилося не тільки для його кар'єри, а й для моєї компанії, якій пощастило отримати такого співробітника. 

Особиста історія не повинна бути абсолютно приголомшливою, барвистою, такою, що запам'ятовується. Її мета - прояснити ваші цінності, ідеї і досвід, які зробили на вас найбільший вплив. Зробіть це, і ви зможете виділитися навіть у грі з високими ставками.

3. Починайте кожен новий виступ з нагадування про попередній

Нещодавно генеральний директор однієї великої корпорації найняв мене, щоб допомогти деяким топ-менеджерам краще виступати на радах директорів. Однією з найбільших проблем цих засідань було те, що він називав «ванна мізків»: все, що потрапило туди під час зустрічі, в кінці повністю «зливається», так що важко зрозуміти, чи пам'ятають люди щось з того, що сталося напередодні. 

Це проблема для ораторів, яким потрібно, щоб VIP-аудиторія пам'ятала їх виступ під час наступної зустрічі. Тому ніколи не зайвим буде нагадати контекст. Наприклад, якщо ви зустрічаєтеся з командою інвесторів вдруге, виділіть одну-дві хвилини і нагадайте основні моменти вашої першої презентації. 

Створюючи контекст для нового виступу, ви тим самим затикаєте ці діряві ванни. Точно так само під час затяжного процесу співбесід варто періодично нагадувати про факти, які грають на вашу користь. 

4. Залиште нервозність для вступної частини 

Коли ви виступаєте в умовах високого тиску, неминуче виникає тривога. Деяким людям легше впоратися з цим завданням, ніж іншим. Щоб заспокоїти нерви, спробуйте транслювати напругу в ритм виступу. Почніть сильно, використовуючи, наприклад, серію питань: 

Які проблеми ми подолали в минулому? Які проблеми ми повинні подолати прямо зараз? Які проблеми нам, можливо, буде потрібно подолати в майбутньому? 

Ви також можете повторювати такі фрази, як «Подумайте про А. Подумайте про Б. Подумайте про В». Якщо ви зможете увійти в ритм з самого початку, то дасте вихід цій тривозі і знайдете власні зони впевненості. Ритм - це один з методів, які допомагають впоратися з нервозністю. 

Навіть найсильніші оратори можуть зіткнутися з проблемами, коли ставки дуже високі. Але якщо ви будете тримати ці стратегії в голові, то зможете виступати сильно і цілеспрямовано, навіть якщо перенервували на початку.

Автор: Анетт Грант
Джерело: ideanomics.ru