середа, 18 жовтня 2023 р.

18 жовтня - Європейський День боротьби із торгівлею людьми

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає своєї актуальності і у XXI столітті для жодної країни світу.

Наразі для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або закордон та шукають нову роботу.

Якщо раніше поняття «торгівля людьми» включало в себе здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.

Держава вживає різноманітні заходи з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею. Та попри все, ця проблема не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації зусиль як міжнародної спільноти, так і кожного з нас.





Нагадайте своїм друзям та рідним прості правила безпечного працевлаштування.

Для отримання додаткової інформації про проблему торгівлі людьми, а також контактів організацій, які працюють у напрямі протидії торгівлі людьми, відвідайте сайт: https://stoptrafficking.org

Детальніше про правила безпечного працевлаштування закордоном ви можете дізнатися на сайті https://www.527.org.ua

пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Школа психологічних знань #Резильєнтність як особистісний ресурс учасників освітнього процесу в умовах війни

Резильєнтність (а ще: резилієнс, психологічна пружність, стресостійкість тощо) – це здатність людини впоратися зі складними життєвими подіями та відновлюватися після труднощів чи стресу. Це те, що дає психологічну силу втриматися проти викликів, які неминуче трапляються з нами. Резильєнтність наче парасолька, яка тримає нас більш-менш сухими від дощу, у той час як ми продовжуємо йти вулицею.

Завдяки дослідженням ми знаємо, що деякі люди народжуються із природною системою «навігації» негараздами, – вони здатні довше зберігати спокій та ясність у міркуванні при зіткненні зі стресом. Проте її також можна розвинути, адже, на думку експертів, люди можуть засвоїти та виробити навички, які допоможуть краще справлятися із труднощами. Оскільки резилієнс – це процес ефективного подолання негараздів, то найцікавіше і найцінніше у ньому те, що він не визначається тільки рисами особистості, а включає нашу увагу, мислення і поведінку, тому бути більш стійким до труднощів може навчитися кожен.

Ось разом з педагогами Шосткинської ОТГ визначали фактори, які впливають на резильєнтність, виконували вправи, які сприятимуть розвитку резильєнтності.

попередження суїцидів

Про те, як батькам впізнати суїцидальні думки та наміри у своєї дитини, а також як допомогти їй знайти інший вихід, розповідають психологині фонду "Голоси дітей" – Антоніна Сорочинська та Олена Лісова.

Що спонукає підлітків вчиняти самогубство?

Олена Лісова: 

– Як показують дослідження, найчастіше причиною для суїцидів серед підлітків стають переживання сильного стресу, глибокої невпевненості у собі, розчарування собою або іншими людьми, втрата

За цими причинами найчастіше стоять сімейні проблеми (нерозуміння з боку близьких, відсутність з ними тісного емоційного зв'язку, несправедливе ставлення або й психологічне та/або фізичне насилля вдома тощо). 

Приводом до самогубства можуть стати академічні проблеми в школі (проблеми зі шкільною успішністю, конфлікти з учителями) та у спілкуванні з однолітками (нерозділена симпатія, булінг тощо).

Під час війни підліток також може зіштовхнутися з травматичним досвідом, втратами, стати свідком або сам зазнати насилля. І не маючи достатньо ресурсів, аби впоратися із переживаннями, отримати натомість додатковий стимул до суїциду.

Причиною підліткового самогубства може стати й підліткова депресія. Батьки можуть помітити такі її симптоми, як смуток, дратівливість, безнадія, нудьга та схильність відчувати себе пригніченим майже весь час, втрата здатності радіти та відчувати задоволення.


Якщо такий стан підлітка триває два тижні поспіль, необхідно звернутися на консультацію до дитячого психіатра. Але тут варто пам’ятати й про те, що деякі підлітки вміють приховувати свої почуття або не знають, як ними поділитися. 


Розлади настрою, розлади харчової поведінки та інші психіатричні захворювання також можуть підвищити ризик самогубства підлітка. Наприклад, молоді люди з шизофренією можуть чути голоси (слухові галюцинації), які ніби кажуть їм покінчити з життям, навіть якщо вони не хочуть помирати.


Але суїцидальні спроби у підлітковому віці – це у жодному разі не бажання померти, а скоріше протест, спроба привернути увагу до свого болю або заглушити його. Це ситуація, яку підліток не може вирішити самостійно, і про яку не може розповісти важливим для нього дорослим. 


Можливо, немає довірливих стосунків із батьками, які не чують його та карають за помилки. І не маючи змоги достукатися та дочекатися допомоги, або відчуваючи надто сильний імпульс кардинально припинити страждання, яке він не може (не знає, як) припинити іншими способами, підліток може побачити єдиний вихід у самогубстві.

доведення ними підлітка до самогубства – це провина, яку встановлює слідство, і за яку передбачена кримінальна відповідальність.


Чи існують "червоні прапорці", за якими можна зрозуміти, що дитина має такий намір?

Антоніна Сорочинська: 

– Найчастіше такі думки виникають в депресивному стані.


Перше, що може на нього вказувати – це збій режиму та рутини: дитина погано спить та їсть, хоча раніше могла швидко й міцно заснути та мала хороший апетит. Перестає турбуватися про себе, їй байдуже до свого зовнішнього вигляду.


Інше – зміна поведінки: раніше дитина була активною й мала багато друзів, а раптом почала замикатися в собі й рідко виходить навіть з кімнати. Або ж різко змінилося коло друзів.


У дитини може бути стан апатії: нічого не радує, не цікавлять заняття, якими раніше захоплювалася, як-то спорт або творчість. Втрачається мотивація до навчання. Або бракує енергії, немає сил ні на що, часті запаморочення.

налагодити стосунок, відновити довіру.


Констатувати факт: "Ми побачили пост на твоїй сторінці, це нас дуже стурбувало, ми переживаємо за твою безпеку. Давай поговоримо про те, що тебе хвилює". Тобто спробувати побудувати діалог, щоби дізнатися, що саме спричинило цю заяву. Не агресивно, не маніпулюючи дитиною, не тиснучи на неї, з любов’ю та підтримкою – щоб вона була готова говорити.

https://life.pravda.com.ua/society/2023/10/5/256889/

неділя, 1 жовтня 2023 р.

#Візитка #Онлайн консультації практичного психолога

Шановні учні, батьки, вчителі нашої школи! Через війну більшість із нас потребує психологічної підтримки. Інколи через тривогу, зайнятість важко знайти час для себе і тим паче звернутись до психолога віч-на-віч.

 🌟Запрошую на індивідуальні та групові консультації з психологом онлайн🌟

✨ Вислухати та зрозуміти ваші почуття та почуття вашої дитини.
✨ Допомогти подолати емоційні труднощі.
✨ Розробити індивідуальний план підтримки та зцілення.

Адреса: м.Шостка, школа #8, кабінет#1

👉 Записати на консультацію можна по телефону або через месенджер сторінка фейсбук


☝️Якщо маєте запитання телефонуйте за номером:
0989137513 (вайбер)


✅ КОНСУЛЬТУВАННЯ
* Індивідуальні консультації
* Групові консультації 
* Професійні консультації (вибір професії) 

✅ПСИХОДІАГНОСТИКА
* Готовність до навчання у школі
*Адаптація до школи.
* Дослідження емоційно-вольової сфери та загального розвитку дитини (страхи, агресивність, гіперактивність  та ін)
* Рівень розвитку інтелекту
* Діагностика рівня уваги, пам’яті, мислення, сприймання
* Профдіагностика (вибір професії)

✅КОРЕКЦІЯ ТА РОЗВИТОК 
* Страхи, тривожність, наслідки стресу
* Агресивність, гіперактивність, конфліктність
* Порушення адаптації дитини до школи
* Корекція пізнавальних процесів, розвиток пам'яті, концентрацію уваги, логічного мислення.
* Розвиток мовлення дитини
* Некомунікабельність, замкненість
* Невпевненість у собі, СОРОМ’ЯЗЛИВІСТЬ
* Порушення поведінки, відсутність дисципліни
* Проблеми з навчанням, неуважність
* Плаксивість, перепади настрою
* Пасивність, відсутність лідерських якостей
* Та інші проблеми у поведінці дітей та у емоційній сфері дитини.