Скарбничка нейропсихолога. Вечірні ігри. Як грати з дитиною ввечері, перед сном.
Аппаратова Марина
У ці ігри можна грати з дітьми від 2 до 9-10 років.
Вправа "Зірка"
Дитина лягає на підлогу / килим, розкинувши руки і ноги в сторони. Говоримо їй: «Ти перетворюєшся на морську зірку! Зірка повільно погойдується на хвилях, її промінчики (ручки-ніжки) не рухомі (не ворушаться). Для малюків - рахуємо від 10 до 100. Для більш старших - засікаємо час.
Вправа «Третє око»
Дитина лягає на підлогу, руки вздовж тулуба, долонями вгору. Очі бажано закрити. З малюками це часто не проходить, тому вони можуть лежати з відкритими очима. Покладіть їй на лоб маленький предмет: камінчик або кристал. Скажіть їй такі слова: «Це твоє третє око) Воно чарівне, воно дає тобі силу. Допомагає бути зосередженою, спокійною. Дихай спокійно і глибоко. Нехай його чарівна сила повільно проникає в твоє тіло і заповнює всього тебе від маківки волосся до кінчиків пальців. Відчуй яке воно ». І допоможіть дитині скласти уявний образ третього ока: якого воно кольору, тепле або холодне, важке або легке, м'яке або тверде, пухнасте або колюче, прозоре і т.д.
Якщо дитина лежати не може, запропонуйте їй прийняти різні пози, які допоможуть не губити камінь і не завадять його відчувати. Можна спробувати підняти вгору по одній нозі, підняти руки і ноги, зробити руками або ногами ножиці, зробити «берізку», полумісток, закинути ноги за голову.
Вправа «Зупинись і послухай»
Для цієї гри вам знадобиться дзвіночок з мелодійним дзвоном і додаток для телефонів з різними звуками. Дитина може вільно пересуватися по кімнаті. Головне не бігти, а йти. Як тільки дитина чує звук дзвіночка, вона повинна опуститися на килим, завмерти, закрити очі. І Ви включаєте запис будь-якого звуку: шум дощу, дзюрчання струмка або гудіння пилососа. Дитина сидить, слухає а потім по Вашій команді відкриває очі і називає джерело звуку. З дітьми молодшого віку спочатку треба познайомитися зі звуками, послухати їх.
Потім гра триває знову.
Вправа «Камінчик»
Поставте тиху, розслаблюючу музику. Нехай Ваш малюк відпочиває в позі Дитини: коліна під себе, розслаблені руки витягнуті уздовж тіла до ніг або розташовуються під головою, як кому зручно. Ви сідаєте поруч, легко торкаєтеся його спини кінчиками пальців, погладжуєте, постукуєте і розповідаєте казку про камінчик
«Жив-був камінець. Він лежав біля річки. Сонечко нагрівало його, а вітерець охолоджував. Іноді прилітали пташки і ходили по ньому. Іноді приповзали змійки і ящірки і лежали на камінці, гріли свої жовті животики. Іноді приходив ведмідь і сидів на камінчику, і дивився як хлюпається риба в воді. Але камінчику було нудно лежати. Він мріяв стати дівчинкою / хлопчиком. Бігати і стрибати. І ось одного разу пішов грибний дощик. Грибний дощик це не звичайний дощик. Коли він іде, все навколо росте і оживає ». Далі Ви злегка лоскочете дитину, малюк рано чи пізно піднімається. «Ось і наш камінчик перетворився в дівчинку (хлопчика) ...» І називаєте ім'я дитини.
Варіацій казок безліч. Як підкаже Вам фантазія і уява.
Немає коментарів:
Дописати коментар