Лікування казкою для батьків і дітей

 

Виявляється надавати психологічну допомогу своїм дітям батьки можуть самостійно! Прекрасний інструмент, який може допомогти в цьому – це терапевтичні казки! Це дитячі твори, які допомагають вашому чаду прояснити різні життєві ситуації, відреагувати накопичені емоції, познайомитись з різноманітними стратегіями поведінки. Крім того, казки дозволяють дитині побувати на місці героя в певних конфліктних ситуаціях в “безпечних умовах” і спробувати нові способи вирішення конфліктів. Також в творах малеча може компенсувати те, чого їй найбільше бракує в житті.

Терапевтичні казки існують як в готовому варіанті, так їх можна складати і самостійно. На нашому сайті ви знайдете готові історії на різну тематику.

Алгоритм використання казки надзвичайно простий. Дітям до 12 років – батьки читають казку (тут дитині дозволяється видозмінювати текст, додавати і вилучати фрази чи слова), потім обговорюють ключові моменти, мотиви поведінки, результати, і на останок – дитині пропонується намалювати малюнок (не обов’язково одразу після обговорення), який ілюструє казку або ключовий момент для дитини. Інколи можна використовувати ще один заключний етап – драматизація або “програвання” казки чи її частин. Дайте дитині можливість розподілити ролі, за необхідності задійте членів родини чи іграшки і не слідуйте строго сюжету казки, пам’ятайте, дитина змінює все так як їй потрібно.

Щодо старших дітей, то тут спосіб використання дещо інший. Підлітки починають вже скептично ставитись до подібних історій, тому батькам варто піти на маленьку хитрість – вивчити казку напам’ять і досить природно і непомітно вставити її в буденні сімейні розмови.

Як скласти терапевтичну казку?

казкотерапыя як складати казку

«Казка чудово допомагає у вирішенні психосоматичних проблем, у тому числі і тих, які пов’язані з фізичними недугами» – вважає кандидат психологічних наук, казкотерапевт Разіда Ткач і пропонує алгоритм, за яким можна скласту будь-яку терапевтичну казку.Вдома мама чи тато можуть скласти терапевтичну казку самостійно. Візьмемо, наприклад,  ситуацію про нежить. Напишемо казку для дітей від 3-х до 9-ти років. Використовуємо найпростіший прийом – персоніфікації проблеми. Казка буде складатися з п’яти абзаців:

1. Жив-був хлопчик / дівчинка / або будь-який інший персонаж, відомий дитині … Опишіть цей персонаж в 5-6 реченнях.

2. І ось одного разу хлопчик / дівчинка / або будь-який інший персонаж зустрів Нежить … Опишіть Нежить, на кого він схожий, який він, яка поведінка, що хоче від головного персонажа.

3. Через це … Що сталося з головним персонажем після зустрічі з Нежиттю … придумайте, як змінилося життя, що в ньому стало не так, якась виникла проблема.

4. І тоді … Що робить головний персонаж, щоб позбутися Нежиті.

5. Розв’язка. Обов’язково щасливий кінець. Нежиті більше немає, головний персонаж здоровий. Нежить краще не вбивати, його можна розчинити, вигнати, поставити на службу і т.п.

Список терапевтичних казок

головна

Толя і айпад. Терапевтична казочка для любителів комп’ютерів та інших гаджетів

Як привчити дитину до горщика

Казка про страх темряви “Тимошка і Темнота”

Сміливий хлопчик і Тітонька Ніч. Про хлопчика, який не хотів засинати

Як відучити дитину від соски. Казка про соску

Коли дитина не розстається з комп’ютером. Федя і комп’ютер

Казка про Капі-Тошку і страшну машинку для стрижки

Королівство ледарів

Казка про будинок, який любив чистоту і затишок

Казка про Печальку. Якщо дитина не хоче йти до дитячого садка

Казка для тих, хто не хоче чистити зуби

Дідок Карієс. Казка для тих, хто не хоче лікувати зубчики

Казка про собачку на ім’я Тобік. Про дитячі ревнощі

Розставання. Казка про розлучення

Казка про мишеня, яке не хоче какати в горщик

Казка про Петрика, який не вмів дружити, а вмів лише битися

Казка для тих, хто не хоче прибирати іграшки

Філософська казка про образу

Казка для діток, які беруть чуже без відома власника

Терапевтична казка “Брат і сестра”

Діагностично-терапевтична казка “Пташенята” (визначення ресурсу, який є у дитини, щоб пережити травму)

Казка про Образу

Лимончик і Мікроб, або навіщо мити руки

Терапевтична казка для невпевнених в собі, тривожних, несамостійних діток

 

Немає коментарів:

Дописати коментар