Проєкт "Завжди поруч" для педагогів

Батьківськам

Педагогам

цікавинки психології

Сторінки

понеділок, 27 листопада 2023 р.

16 днів проти насильства

🤝Підтримувати одне одного та пліч-о-пліч протистояти насильству, не сподіватись на випадковість, збільшити обізнаність і розуміння про форми насильства у суспільстві, привернути увагу до проблем подолання насильства, сприяти створенню суспільного простору, вільного від насильства – такі задачі ставить перед собою Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», що проводиться щороку в період з 25 листопада до 10 грудня. 

Якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте у поліцію за номером 102. 
 
☝ Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

📞 15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр») — цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

📞 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

📞 0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги


Детальніше на сайті: https://www.msp.gov.ua/news/23244.html

субота, 25 листопада 2023 р.

Що таке психологічне насильство?

🗯️ «Я забороняю тобі бачитися з друзями».  
🗯️ «Якщо не покажеш свої месенджери, ти мене не любиш».
🗯️ «Ти дурний/-а для цього». 

Чи доводилося вам чути такі або подібні фрази? Можливо, над вами скоюють психологічне насильство.

Розписали у каруселі його прояви, наслідки й інструкцію з боротьби. Нагадуємо, що ніхто не заслуговує на насильство, навіть якщо ви відчуваєте, що у чомусь винні. 

А чи траплялося з вами коли-небудь подібне?

неділя, 19 листопада 2023 р.

ІЗРАЇЛЬСЬКІ ПСИХОЛОГИ РОЗРОБИЛИ НИЗКУ ПРОТОКОЛІВ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ ШВИДКО ПОВЕРНУТИСЯ ДО ДІЙСНОСТІ У КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ.

ІЗРАЇЛЬСЬКІ ПСИХОЛОГИ РОЗРОБИЛИ НИЗКУ ПРОТОКОЛІВ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ ШВИДКО ПОВЕРНУТИСЯ ДО ДІЙСНОСТІ У КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ.

Це прості техніки, які можуть здатися дещо примітивними, але насправді є дуже дієвими.

🔸 Відновіть дихання з допомогою вправи «Свічка-Квітка»: задуваєте уявну свічку (довгий видих), вдихаєте аромат уявної квітки (мінімум 8 разів)

🔸 Випийте склянку води маленькими ковтками, або хоча б змочіть ротову порожнину.

🔸 Торкніться будь-якої поверхні
Дотик до чогось реального допомагає заземлитися. Бажано не просто торкнутися, а описати подумки, якою саме є поверхня: гладка, холодна, шорстка тощо.

🔸 Назвіть 6 кольорів, які ви бачите прямо зараз. \Знайдіть 5 найменших предметів та 5 найбільших.

Знайдіть очима 5 предметів різної текстури

Ця техніка допомагає подолати синдром тунельного зору, який виникає при сильному стресі

🔸 Порахуйте від 20 до 0 вголос

При зворотній лічбі активізуються лобні долі мозку, але будь-яке кризове дихання починається не з вдиху, а з довгого видиху, тому перед початком лічби треба видихнути.

🔸 Оцініть температуру приміщення та власного тіла

Термомоніторинг допомагає повернутися в тіло. Запитайте себе, холодно вам чи жарко.

В кризових ситуаціях у людини зникає чутливість тіла, тому треба свідомо повертати собі відчуття температури.

🔸 Притисніть руки або спину до стіни

Це допомагає заземлитися і відчути зовнішню точку опори. Можна також повідтискатися від підлоги або «позабивати цвяшки п’ятами».

🔸 Зробіть вправу «Метелик»

Щоб повернути собі відчуття власного тіла, схрестіть руки перед собою та покладіть долоні собі на плечі й почергово постукуйте ними.

🔸 Також відновити спокій допомагають:

- спів або мугикання

- масаж очних яблук подушечками долонь

- почергове напруження і розслаблення різних частин тіла (особливо, якщо ви довго сидите в одній позі й не маєте можливості порухатися)

🔸 Не менш важливо дозволяти собі жити звичайним життям, коли ви перебуваєте у відносній безпеці.

Для нормалізації психіки потрібне відчуття, що ви можете контролювати хоча б якусь частину свого побуту.

Тому не можна відмовлятися від звичних дій та щоденних ритуалів:

- приймайте душ, як тільки випадає можливість, щоб «змити» з себе тривогу і стрес

- спіть, коли це можливо

- плачте, коли хочеться, це допомагає скинути напругу

- лайтеся, якщо це допомагає вам випустити агресію і заспокоїтися (але потурбуйтесь, щоб поруч не було людей, яких це може налякати)

- виконуйте хоча б мінімальні фізичні вправи, щоб підтримувати тіло в тонусі

- за можливості займайтеся буденними речами: готуйте їжу, дивіться фільми, грайте з дітьми в ігри (чи навіть з дорослими, наприклад, у монополію) тощо

- дотримуйтеся інформаційної гігієни, читайте новини декілька разів на день, а не кожні 5 хвилин

- жартуйте, переглядайте гумористичні дописи та меми на злобу дня. Гумор — прекрасний захисний механізм психіки

Найважливіше зараз — робити свій стрес експертним.

Стрес стає експертним, коли ви розумієте, як можна з ним боротися і функціонувати далі.

Ви маєте навчитися опановувати себе в стресових ситуаціях, щоб залишатися підтримкою для своїх близьких і продовжувати працювати на благо України.

субота, 18 листопада 2023 р.

Чого варті ваші півгодини?

Чого варті ваші півгодини?

Спробуйте робити одну невелику дію кожен день протягом півгодини, а потім, у міру вдосконалення, її ускладнювати. Цей метод здається занадто очевидним, чи не так? Але ви будете здивовані, наскільки багато людей говорять про його банальності, але ніколи не зможуть зробити цього. Ніщо не може замінити наполегливості: ні талант — немає нічого більш звичайного, ніж талановиті невдахи, ні геніальність — геній-невдаха вже увійшов у приказку, ні освіта — світ сповнений освіченими ізгоями. Всемогутні лише завзятість і наполегливість. Девіз "піднажми/не здавайся" вирішував і завжди буде вирішувати проблеми людства. 

Джон Кулідж 

Якщо ви запитаєте мене, яка найбільша причина всіх невдач, я відповім — відсутність терпіння. Це, а також нестримне бажання негайного отримання результату і виконання всіх бажань, стоять в основі більшості провалів. Реальність така, що успіх вимагає часу. Великий успіх вимагає багато часу. Річард Бренсон не став мільйонером за одну ніч. Мадонна не прокинулася одного ранку королевою поп-музики. Девід Бекхем не перетворився в суперфутболіста за кілька тренувань. Проте, є один спосіб, який спрацьовує для будь-якої людини і в будь-якій ситуації. Більшість людей прекрасно знають про нього, але ніколи не використовують. Навіщо? Адже набагато краще почекати, поки світ сам впаде до їхніх ніг. Однак світ, як правило, не поспішає відповідати їм взаємністю.Тому візьміть на озброєння мій простий спосіб, який неодмінно приведе вас до успіху. Він називається теорія півгодини. Зручність цього методу полягає в тому, що він підходить абсолютно для всіх і легко інтегрується в будь-який графік. Це може означати, що ви будете приділяти півгодини щодня для читання. Дурниця, чи не так? Але таким чином протягом одного року ви прочитаєте приблизно 24 книги і це більше, ніж більшість людей читають за десять років! Ви можете присвятити півгодини в день вивченню іноземної мови або придбанню інших корисних навичок. У результаті, до кінця року це буде рівнозначно повноцінному шеститижневому курсу! Непогано, так? 

Як використовувати теорію півгодини для досягнення успіху 

Отримуйте поглиблені знання з того, що вас цікавить, придбайте нові спеціальності, отримуйте відсутній досвід. Через півроку ви почнете розбиратися в обраному напрямку, через рік або два — станете фахівцем. Використовуйте півгодини щодня для досягнення мрії свого життя. Пишіть роман, вивчайте кунг-фу, розводьте рідкісних рибок, збирайте свій гоночний болід. Займайтеся тим, що ви відкладали весь час на потім через брак часу. Після деякого часу проходження "теорії півгодини", наприклад, через півроку, озирніться назад і згадайте, з чого ви починали. Ви будете вражені, наскільки просунулися на своєму шляху за ці нещасні 30 хвилин в день. Не їжте себе, якщо ви відхилилися від свого графіка і пропустили кілька днів. Просто поверніться назад і продовжуйте з того місця, де ви зупинилися. Пам'ятайте, ви вже робите набагато більше, ніж всі інші люди. Будьте терплячими. Не чекайте миттєвих результатів. Для всього потрібен час і чим грандіозніша ваша мета, тим більше знадобиться кроків.

вівторок, 14 листопада 2023 р.

Тиждень Толерантності

 У рамках відзначення  Міжнародного дня Толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу, з 13 листопада по 17 листопада 2023 року  в Шосткинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8  пройде «Тиждень Толерантності».

16 листопада

у всьому світі відзначається

Міжнародний день толерантності

 

Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості.

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини. Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Терпимість, йдеться у статті першій, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань. Толерантність — це властивість людини сильної чи слабкої? Це вияв пасивності чи активна громадська позиція? Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба. Пропагування терпимості має особливу важливість в сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності. 

Різноманіття – це безцінна перевага, проте вона може виступати й джерелом напруги. Конфлікти на національному, етнічному, релігійному, конфесійному, політичному та інших підґрунтях стали ознакою сьогодення і в нашій країні. Але толерантність спроможна розряджати потенційні конфлікти. Водночас, Декларація чітко формулює положення про те, що у повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних. Разом із тим, прояв толерантності який співзвучне принципу поваги до прав людини, не означає терпиме ставлення до соціальної несправедливості, злочинів та правопорушень, відмову від своїх поглядів або поступку перед чужими переконаннями.  Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. 

Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця. Заклик толерантності – твори добро! Кожен з нас повинен вірити і творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь.


понеділок, 13 листопада 2023 р.

13 листопада щорічно святкують День доброти

13 листопада щорічно святкують День доброти. Це свято було започатковано в 1998 році. Наш сайт Mamabook підготував цікавий онлайн-тест для школярів про добрі вчинки та вміння допомагати іншим людям, тваринам – усім, хто потребує підтримки.
Пропоную цікавий тест про доброту.
https://mamabook.com.ua/onlinetest/viktorina-do-vsesvitnogo-dnya-dobroti/

Матеріал взято з сайту https://mamabook.com.ua